Ovacık Doğal | Organik Tarım Ürünleri Resmi Satış Sitesi

Ovacık Doğal, üreticiden güvenilir tarım ürünlerini aracı olmaksızın sizlere ulaştırır. Ovacık Doğalın farkı üretici ile tüketici arasında güvenilir bir köprü kurmasıdır.

Biz Kimiz?

Emeğin gücü, dayanışmanın coşkusuyla üretiyoruz!

Öncelikli amacımız emeği ve doğayı değersizleştiren devlet ve sermayenin tükettiği kolektif bilinci, üretim aşamasında yeniden diriltmek, dayanışmayı sağlamak ve doğayı koruyarak insanları sağlıklı gıdayla buluşturmaktır.

Devamı

Ekolojiye Saygı

Ekolojimizin ve doğal dengenin sürekliliğini önemsiyoruz

Bir bitkiyi ekerken diğer canlılarında o toprakta yaşam hakkı olduğunu savunuyoruz. Toprağımızı asla kimyasal gübre ve ilaçlarla kirletmiyoruz. Bakliyat paketlemede ambalaj olarak bez torba kullanıyoruz. Bez torbalarımızı Pülümür ve Ovacık ilçemizde kadınlarımıza yaptırıyoruz.

Devamı

Üreticiden doğal ürünler

Ovacık Doğal Ürünler Kooperatifi, üreticilerin emeği ve tüketicilerin sağlıklı gıdaya ulaşmasını önceler.

Kooperatifimiz bünyesinde üretim yapan üreticilerin üretimlerinin sürekliliğini, tüketicilerin ise doğal ürünlere kolay ve güvenilir biçimde erişebilmesini amaçlar.

Devamı

İade ve Değişim Hakkımızda Gizlilik ve Güvenlik Mesafeli Satış Sözleşmesi Banka Hesap Bilgilerimiz Kişisel Verilerin Korunması

Neden Ovacık Doğal

Ovacık Doğal Kooperatifi aslında nedir?

Emeğin gücü

Biz gıdada ki endüstriyel üretim tarzına karşı geleneksel üretimi savunuyoruz ve sisteminin merkezine üretici ile tüketiciyi koyuyoruz.

Dayanışma

Endüstriyel üretim karşı kolektif üretimi, endüstriyel pazarlamaya karşı dayanışma odaklı pazarlamayı savunuyoruz.

Güvenli Gıda

Endüstriyel tarımın aksine tüketici tükettiği gıdanın hangi şartlarda, nasıl ve nerede üretildiğini bilmesi gerektiğini savunuyoruz.

Ulaşılabilir fiyatlar

Kapitalist fiyat politikalarına karşı adil fiyat politikasını savunarak sağlıklı, organik gıdaya ulaşımı temel bir hak olarak görüyoruz.

Ekolojiye Saygı

Bir bitkiyi ekerken diğer canlılarında o toprakta yaşam hakkı olduğunu savunuyoruz. Toprağımızı asla kimyasal gübre ve ilaçlarla kirletmiyoruz.

Kadın Emeği

Emeği sömürü alanı olarak değil , örgütleme alanı olarak görüyor,ağır işler hariç kadınlarımızı istihdam ediyoruz.